Łowicz, dnia 08 marca 2012 r.

OWR 2012

Olimpiada Wiedzy Religijnej

Dla szkół gimnazjalnych

CZCIGODNI  KAPŁANI, SIOSTRY ZAKONNE I ŚWIECCY KATECHECI

SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

Po raz kolejny nasza diecezja organizuje Olimpiadę Wiedzy Religijnej dla szkół gimnazjalnych.

Temat tegorocznej olimpiady brzmi:

„KOŚCIÓŁ   NASZYM  DOMEM”

Rok duszpasterski 2011 – 2012 przeżywany jest w Kościele pod hasłem „KOŚCIÓŁ  NASZYM  DOMEM”. Z tego względu tegoroczna Olimpiada Wiedzy Religijnej dla Gimnazjum podejmuje zagadnienia związane z tym tematem. Treści z jakimi powinni zapoznać się uczestnicy Olimpiady zawarte są w wybranych fragmentach Katechizmu Kościoła Katolickiego (dotyczą one budowania i umacniania więzi rodzinnych, zgodnie z czwartym Przykazaniem Bożym) oraz w Księdze Rodzaju.

W tym roku przypada 150-ta rocznica urodzin błogosławionej Bolesławy Lament – siostry zakonnej urodzonej w Łowiczu. Chcemy przy okazji Olimpiady zapoznać młodzież z jej życiem i  nauczaniem.

Olimpiada Wiedzy Religijnej to świetna okazja, aby zainteresować młodzież tą tematyką.

Zwracam się z uprzejmą prośbą do Was Drodzy Katecheci Szkół Gimnazjalnych o zainteresowanie tą Olimpiadą młodzieży Waszej szkoły.

Dziękuję wszystkim za współpracę.

REFERENT  d/s  NAUKI  KATOLICKIEJ

ks. Tomasz Jackowski

Kontakt:

Ks. Tomasz Jackowski; Kuria (46) 837 47 90; Dom  (24) 277 49 08; Kom. 602 49 60 16; jacuchy@wp.pl

UWAGA!!!

1. Proszę nie wysyłać zgłoszenia szkoły do olimpiady (tak jak to bywało wcześniej).
  2. Katecheta Szkoły, której uczniowie chcą wziąć udział w olimpiadzie, pytania pobiera ze strony internetowej.
  3. Instrukcja odnośnie pytań została wysłana pocztą tradycyjną.
  4. Dostarczenie protokołu z etapu szkolnego do ks. Dziekana w miejscowym dekanacie jak również wysłanie drugiego protokołu drogą elektroniczną (ze wspomnianej strony internetowej) jest potwierdzeniem udziału szkoły w olimpiadzie. Godzinę etapu dekanalnego ustala miejscowy Ks. Dziekan. (nauczyciela proszę o telefon do Ks. Dziekana, aby dowiedzieć się o godzinę i miejsce przeprowadzenia etapu dekanalnego ).
  5. Cała literatura dostępna jest na stronie internetowej (można pobrać).
  6. Jak znaleźć stronę internetową? www.diecezja.lowicz.pl - Strona naszej diecezji. Aby odnaleźć stronę poświęconą olimpiadzie OWR należy: „wejść” w Kuria Diecezjalna Łowicka, następnie w Wydział Nauki Katolickiej i tam odnaleźć Konkursy i Olimpiady i kliknąć na OWR
  7. Stronę poświęconą olimpiadzie można znaleźć również pod adresem www.gizyce.lowicz.opoka.org.pl - po lewej stronie znajduje się zakładka Olimpiady. Kliknąć na OWR.

KU  PRZYPOMNIENIU

1. Charakter Olimpiady i jej przedmiot domaga się szczególnej uczciwości w przygotowaniu, przeprowadzeniu i samym uczestnictwie w Olimpiadzie.
  2. Bardzo ważne jest, aby każdy uczestnik Olimpiady miał odpowiednie miejsce do samodzielnej pracy i  wystarczającą ilość czasu na udzielenie odpowiedzi.
  3. Ważne: Jeśli w etapie szkolnym brało udział do 39 osób, szkołę na etapie dekanalnym mogą reprezentować trzy osoby. Jeśli od 40 do 50, cztery osoby a powyżej pięćdziesięciu, pięć osób.
    UWAGA - Nie wolno zgłaszać na etap dekanalny więcej niż pięć osób.
  4. Czas pisania testu 45 minut.

www.diecezja.lowicz.pl

www.gizyce.lowicz.opoka.org.pl

UWAGA!!!

2. Odnośnie pytań informacja jest przesłana pocztą tradycyjną.
  3. Dostarczenie protokołu z etapu szkolnego do ks. Dziekana w miejscowym dekanacie jak również wysłanie drugiego protokołu drogą elektroniczną (ze wspomnianej strony internetowej) jest potwierdzeniem udziału szkoły w olimpiadzie. Godzinę etapu dekanalnego ustala miejscowy Ks. Dziekan. (nauczyciela proszę o telefon do Ks. Dziekana, aby dowiedzieć się o godzinę i miejsce przeprowadzenia etapu dekanalnego ).
  4. Formularz protokołu, który należy wysłać do Ks. dziekana, należy pobrać ze wspomnianej str. internetowej.
  5. Cała literatura dostępna jest na stronie internetowej (można pobrać).

P R Z Y P O M I E N I E

UWAGA - Nie wolno zgłaszać na etap dekanalny więcej niż pięć osób.
  4. Czas pisania testu 45 minut.